Saturday, June 22, 2013

شرکت کنندگان در تجمعات رجوی ها چه کسانی هستند؟

حتما تا کنون تصاویر شرکت کنندگان در تجمع های مجاهدین، به خصوص تجمع سالیانه ی این گروه در فرانسه را دیده اید. من مصاحبه های متعددی هم با شرکت کنندگان در این مراسم خوانده ام. 
مجاهدین از حمایت توده ای مردم ایران برخوردار نیستند و در مجموع گروهی منفور و مطرود هم بشمار می روند. بالطبع تجمع های مجاهدین هم مورد استقبال ایرانیان قرار نمی گیرد و دقیقا به همین علت است که مجاهدین مجبورند برای افزودن بر سیاهی لشگر های خود، دست به دامن دانشجویان لهستانی و ساکنین کمپ های پناهندگی بشوند. 
البته منظورم این نیست که هیچ ایرانی در این شو شرکت نمی کند. به هر حال این سازمان طیفِ طرفدارانِ سنتی خود را دارد و همیشه از این افراد برای پر کردنِ ردیف های آغازینِ برنامه های تبلیغاتیِ مریم رجوی استفاده می شود. 
گروه دیگری از هموطنان هم هستند که برای تفریح و گشت و گذار به پاریس می روند. همانطور که می دانید هزینه ی ایاب و ذهاب، اقامت در هتل (یک یا دو شب) و خورد و خوراک را مجاهدین متقبل می شوند. با بسیاری از اینها هم صحبت کرده ام. معتقدند که وقتی اینها انقدر ... هستند که پول و خرج سفر را می دهند، پس ما چرا استفاده نکنیم! حتا یکی می گفت که به من گفته اند اگر بتوانی بالای ده نفر را بیاوری فلان مبلغ هم به خودت خواهیم داد. 
در یکی از وبلاگ ها خواندم:
تجمع مجاهدین جایی است که در آن سخنران و پا منبری ها هر دو اجاره ای و کرایه ای هستند.


2 comments:

  1. ولایت فقیه داخل و خارج چقدر با هم شباهت دارند. هر دو رهبر دارند و در همایشهایشان از خارجیها استفاده میکنند تا مشروعیت بین المللی خود را جان ببخشند و هر دو نیز جان بر کف و بسیجی دارند و ایرانیانی که این دو ولایت را قبول ندارند موزدور ولایت دیگری میشوند.
    مرگ بر هر چی خائن و موزدور وطن فروشه چه با کراوات یا بی کراوات

    ReplyDelete
  2. jomhouri,ye--federal-..-tanha--rahe--nejate--iran--ast--.moris1315@gmail.com--.www.fcnn.net--www.mohabatnews.com-.-

    ReplyDelete